לחפוף בלי לחפף איך לחפוף את השיער בצורה חכמה

שתפו:
462976089_628x625

חושבת שאת יודעת איך לחפוף? תחשבי שוב.
תודי בזה, אנחנו מתעללים בשיער שלנו, במיוחד במקלחת. אנחנו אולי מרגישים כמו מומחים לחפיפה אבל יש כמה טיפים שימקסמו את הניקוי ויצמצמו את הנזק לשיער. כך תהפכי את פעולה כמו ניקיון לפעולה שתעשה אותך מהממת.
סירוק לפני חפיפה: אל תחשבי אפילו על מקלחת עם שיער לא מסורק. השיער הכי חלש כשהוא רטוב כי הוא מתנפח ונמתח, משמע הוא יכול להישבר בקלות. אם תפתחי את הקשרים בעדינות במסרק רחב שיניים כשהשיער עוד יבש, את תצמצמי את הסיכוי שלו להישבר.

תחפפי כמו מקצוענית:
התחילי מלמעלה למטה. כדי למנוע היווצרות קשרים חדשים, התחילי לחפוף מהשורשים של השיער, היכן ששאריות חומרי עיצוב ושמנים מצטברים, ואז חפפי עד לקצה, באותו הכיוון של תנועת המים. לקרצף את השיער בהיסטריה לכדי קן יונים סבוך זו אולי השיטה המהירה, אבל אפילו מרכך מלא לחות לא יצליח לתקן את התסבוכת הזאת. התחילי לקרצף מהשורש ועד למטה כדי להימנע מקשרים ועל מנת לצמצם את הפגיעה בשיער. שקלי סיבוב שני של חפיפה אם ההקצפה לא מספיקה בסיבוב הראשון. שאריות שמנים ולכלוך מחסלים קצף. אם הקצף נעלם, כנראה שהשיער שלך עדיין לא נקי.

מרכך למתחילים:
שלא כמו במקרה של השמפו, עם המרכך התחילי מהקצוות ואז עלי לכיוון מעלה. אחרי שטיפת השמפו מרחי מרכך על קצות השיער ועלי בהדרגה לשורש. אחר כך, השתמשי באצבעות או במסרק רחב שיניים כדי לסרק בעדינות את השיער מלמטה ועד למעלה. המשיכי בשגרת המקלחת הרגילה שלך כשהמרכך עדיין על הראש ורק בסופה שטפי אותו.

טפחי, אל תשפשפי:
בעזרת מגבת יבשה או בד מיקרופייבר, טפחי על השיער וספגי את הלחות העודפת ממנו. אם תשפשפי נמרצות את תיצרי קשרים ותחספסי את שכבת המגן של השערה. זה מתכון לקצוות שיער פרועים ומקורזלים. השתמשי במסרק רחב שיניים או במברשת רחבה כדי להכין את השיער לעיצוב.